Head Boom MP L Tennis Racket
SKU 232226
- > 499 RON Livrare gratuită
- Schimb sau retur?
Racket Features
| Nivel de practica | Rachete jucatori avansati (femei), Nivel intermediar (barbati), Nivel intermediar (femei) |
|---|---|
| Marime cadru (in2) | 100 |
| Corzi | 16 x 19 |
| Greutate (gr) | 275 gr |
| Lățime | 23mm / 24mm / 22mm |
| Rigiditate | 63 |
| Lungime | 685 mm / 27.0 in |
| Echilibru (cm) | 32.5 cm |
| Composition | Graphite |
| Copertă | Not included |
| Racordaj | Unstrung |
Descriere
Auxetic 2.0 Technology Advanced frame construction that improves feel and enhances power response
Morph Beam Design Unique beam structure engineered to balance power feel and stability
Directional Drilling Optimized drilling pattern that enlarges the sweetspot and increases power potential
Graphene Reinforced Frame Frame construction that improves stability and energy transfer