Head Speed MP Tennis Racket
SKU 232026
- > 499 RON Livrare gratuită
- Schimb sau retur?
Racket Features
| Tenis profesionist | Jannick Sinner |
|---|---|
| Nivel de practica | Rachete de concurs (barbati), Rachete de concurs (femei), Rachete jucatori avansati (barbati), Rachete jucatori avansati (femei), Nivel intermediar (barbati) |
| Marime cadru (in2) | 100 sq.in |
| Corzi | 16 x 19 |
| Greutate (gr) | 300 gr |
| Lățime | 23mm / 23mm / 23mm |
| Rigiditate | 60 |
| Lungime | 27in / 68.5cm |
| Echilibru (cm) | 32 cm |
| Swingweight | 330 |
| Composition | Graphite |
| Copertă | Not included |
| Racordaj | Unstrung |
Descriere
Hy-Bor Technology – Enhances perceived stability and delivers a solid, controlled impact feel
Auxetic 2.0 Technology – Provides a more connected and responsive feel to the ball
16×19 SPEED String Pattern – Delivers precise power with accessible spin
Directional Drilling – Optimizes string alignment for improved control and consistency
Power Grommets – Allow greater string movement for added power and touch