Head Boom Team Tennis Racket
SKU 232246
- > 499 RON Livrare gratuită
- Schimb sau retur?
Racket Features
| Nivel de practica | Nivel intermediar (femei), Rachete incepatori (femei), Copii 12-14 (nivel de turneu), Copii 12-14 (nivel intermediar) |
|---|---|
| Marime cadru (in2) | 107 sq.in. |
| Corzi | 16 x 19 |
| Greutate (gr) | 260 gr |
| Lățime | 26mm / 26mm / 23mm |
| Rigiditate | 62 |
| Lungime | 685 mm / 27.0 in |
| Echilibru (cm) | 34 cm |
| Swingweight | 313 |
| Composition | Graphite |
| Copertă | Not included |
| Racordaj | Unstrung |
Descriere
Auxetic 2.0 Technology Advanced frame construction that enhances feel and delivers improved power response
Morph Beam Design Unique beam structure engineered to balance power feel and stability
Directional Drilling Optimized drilling pattern that enlarges the sweetspot and improves power potential
Graphene Inside Frame Construction Reinforced frame structure designed to improve stability and energy transfer