Head Boom MP UL Alternate Tennis Racket
SKU 232426
- > 499 RON Livrare gratuită
- Schimb sau retur?
Racket Features
| Nivel de practica | Nivel intermediar (femei), Rachete incepatori (barbati), Rachete incepatori (femei), Copii 12-14 (nivel de turneu) |
|---|---|
| Marime cadru (in2) | 100 |
| Corzi | 16 x 19 |
| Greutate (gr) | 255 gr |
| Lățime | 23mm / 24mm / 22mm |
| Rigiditate | 62 |
| Lungime | 685 mm / 27.0 in |
| Echilibru (cm) | 33 cm |
| Composition | Graphite |
| Copertă | Not included |
| Racordaj | Unstrung |
Descriere
Auxetic 2.0 Technology Innovative frame construction that enhances feel and improves power response
Morph Beam Design Special beam geometry engineered to balance power feel and stability
Directional Drilling Optimized drilling pattern that enlarges the sweetspot and increases power potential
Graphene Reinforced Frame Frame construction designed to improve stability and energy transfer