Racheta Tenis Wilson Pro Staff 97 UL V14
SKU WR126010
- > 499 RON Livrare gratuită
- Schimb sau retur?
Racket Features
| Nivel de practica | Nivel intermediar (femei), Rachete incepatori (barbati), Rachete incepatori (femei), Copii 12-14 (nivel de turneu) |
|---|---|
| Marime cadru (in2) | 97 sq.in. |
| Corzi | 16 x 19 |
| Greutate (gr) | 269gr |
| Lățime | 23mm/23mm/23mm |
| Rigiditate | 67 |
| Lungime | 27in / 68.5cm |
| Echilibru (cm) | 325 mm |
| Swingweight | 301 |
| Composition | Carbon Graphite |
| Copertă | Not included |
| Racordaj | Strung |
Descriere
-
Paradigm Bending optimizes bending location for precision
-
Braid 45 construction arranges the double braided fibers at 45 degree angles for enhanced pocketing feel alongside incredible stability
-
String Mapping provides a denser string bed for excellent precision and feel