Racheta de Padel Bullpadel Neuron 02 Premier
SKU DK59000000
- > 499 RON Livrare gratuită
- Schimb sau retur?
Racket Features
| Forma | Diamant |
|---|---|
| Greutate (gr) | 365 - 375 gr |
| Echilibru (cm) | 27 cm |
| Lățime | 38 mm |
| Textura | Aspra |
| Composition | X-Tend Carbon 3K |
| Nivel de practica | Rachete de concurs (barbati), Rachete jucatori avansati (barbati) |
| Copertă | Not included |
Descriere
X-Tend Carbon 3K
Carbon fiber surface made with 3K carbon filaments that provides excellent feel, control and durability while maintaining solid power response.
MultiEva
Dual-density EVA core combining a firmer outer layer for powerful shots with a softer inner layer for improved control and comfort.
CarbonTube
100% carbon tubular frame construction that increases structural rigidity and durability.
3D Grain
Rough textured surface that improves ball grip to enhance spin generation and shot precision.
Hybrid Shape
Balanced racket shape designed to combine control, stability and accessible power.