Head Boom Pro Tennis Racket
SKU 232206
- > 499 RON Livrare gratuită
- Schimb sau retur?
Racket Features
| Nivel de practica | Rachete de concurs (barbati), Rachete de concurs (femei), Rachete jucatori avansati (barbati) |
|---|---|
| Marime cadru (in2) | 98 |
| Corzi | 16 x 19 |
| Greutate (gr) | 310 gr |
| Lățime | 22mm / 22mm / 21.5mm |
| Rigiditate | 64 |
| Lungime | 685 mm / 27.0 in |
| Echilibru (cm) | 31 cm |
| Swingweight | 325 |
| Composition | Graphite |
| Copertă | Not included |
| Racordaj | Unstrung |
Descriere
Auxetic 2.0 Technology Advanced frame structure that enhances feel and delivers improved power response
Morph Beam Design Unique beam construction that balances power feel and stability
Directional Drilling Optimized grommet drilling that enlarges the sweetspot and improves power
Graphene Reinforced Frame Frame construction designed to improve stability and energy transfer